Pomysł na jesienne czekoladowe SPA w Twoim domu

Czekolada to nie tylko smakołyk. To też bogactwo witamin, minerałów oraz innych składników biochemicznych cennych dla naszego zdrowia. Ma właściwości relaksujące, uspokajające jest również doskonałym źródłem energii. Związki w niej zawarte oczyszczają skórę z toksyn, działają antycellulitowo, podnoszą poziom endorfin i serotoniny, przeciwdziałają stresom oraz opóźniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników.

Jesienią, kiedy mamy wolny wieczór, warto zrobić sobie domowe czekoladowe SPA. Zaczynamy od przygotowania czekoladowej kąpieli. Większości osób taka kąpiel kojarzy się wyłącznie z salonami SPA, lecz okazuje się, że na ten dotyk luksusu możemy sobie pozwolić także w domu. Wystarczy tabliczka czekolady, szklanka mleka i bezzapachowego płynu do kąpieli.

Do garnka wlej jedną trzecią szklanki mleka i podgrzewaj je. W tym samym czasie czekoladę zetrzyj na tarce na obojętnie jakich oczkach – usprawni to proces rozpuszczania. Kiedy mleko zacznie się gotować, dodaj do niego czekoladę i dalej gotuj, aż ta całkowicie się rozpuści. Gdy czekolada ulegnie zagotowaniu, zestaw ją z palnika i pozostaw do lekkiego ostygnięcia.

Teraz czas na przygotowanie wanny. Nalej do niej tyle wody, ile będziesz potrzebować, dodaj bezzapachowy płyn do kąpieli i zamieszaj ją. W momencie, kiedy woda będzie leciała z kranu, dodaj jeszcze ciepłą czekoladę. Tak powstałą mieszankę ponownie dokładnie rozmieszaj, aby czekolada rozprzestrzeniła się po całej wannie.

Doznania zapachowe wzmocni aromatyczna świeczka i ulubiona muzyka. Czekoladowa rozkosz sprawdza się szczególnie w okresie zimowo – jesiennym, kiedy to skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia, a my pragniemy słodkich aromatów.

aDDA

Dodaj komentarz