KOSMETYCZNA CZEKOLADA

Czekolada jest nie tylko smaczna, ale także zdrowa i nie chodzi nam tutaj wcale o zdrowotne zastosowanie czekolady po jej zjedzeniu, tylko o zastosowanie jej w kosmetyce.

Czekolada, a dokładniej ziarna kakaowca, z których powstaje są cenionym składnikiem kosmetyków. Kakao zawiera nie tylko magnez, żelazo i cynk, ale także witaminy m. in. A, B E, PP, oraz wiele innych substancji leczniczych.

Substancje zawarte w czekoladzie silnie nawilżają, odżywiają i natłuszczają skórę. A nakładanie czekolady na skórę (w przeciwieństwie do tej zjadanej :) ) ma nawet właściwości wyszczuplające, o poprawie jędrności i kolorytu skóry nawet nie wspominając.

Działanie czekolady to nie tylko efekty estetyczne, ale także poprawa obiegu krwi i limfy, usuwanie z organizmu toksyn i nadmiaru wody, a także spowalnianie starzenia!

W salonach kosmetycznych zabiegi z wykorzystaniem czekolady należą do tych najdroższych i najbardziej luksusowych. Jak wygląda „czekoladowy zabieg” rozpoczyna się go peelingiem z łuskanych ziaren kakaowca, co pozwala na usunięcie całego zrogowaciałego naskórka. Na tak przygotowaną skórę nakłada się czekoladową maskę, albo wykonuje się masaż ciepłą czekoladą.

Skusicie się może kiedyś na maseczkę z czekolady? :)

czek

 

Dodaj komentarz