Chroń swoją skórę dzięki czekoladzie!

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że dzięki spożywaniu czekolady możesz ochronić swoją skórę przed niszczącym działaniem promieni UV!
Ponadto regularne spożywanie ciemnej czekolady zapobiega pojawianiu się zmarszczek oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry.
Zapewne zastanawiasz się jak to możliwe, otóż ciemna czekolada zawiera flawonole – antyoksydanty naturalnie występujące w ziarnach kakaowca. Antyoksydanty to substancje chroniące organizm przed wolnymi rodnikami, które powodują uszkodzenia komórek w organizmie.
Badania na ten temat prowadzili także naukowcy z z Instytutu Dermatologii Eksperymentalnej z Universität Witten/Herdecke w Niemczech. Podczas badań jednej grupie kobiet podawano czekoladowe drinki o dużej (326 mg/dzień) lub małej (27 mg/dzień) zawartości flawonoli. Następnie panie były wystawiane na działanie lamp imitujących światło słoneczne i czekano do pierwszego rumienia. Jak się okazało, kobiety które piły więcej flawonoli, odniosły mniej oparzeń słonecznych, a tolerancja skóry na promienie UV widocznie się zwiększyła.
Kakao stymulowało przepływ krwi w skórze i tkankach podskórnych, dzięki czemu nastąpił wzrost gęstości i nawilżenia skóry.
Warto jednak pamiętać, że właściwości takie posiada jedynie gorzka czekolada.

Smiling blonde with hat covering eyes with copyspace

Dodaj komentarz