Czekolada na zmęczenie!

Wraz z powolnym nadejściem wiosny odczuwasz rozdrażnienie i zmęczenie? Nie martw się, to tylko wiosenne przesilenie, a my znamy pyszny sposób by się z nim uporać.
Jeśli nawet po 8 godzinach snu czujesz się ospały i zmęczony, warto sięgnąć po … gorzką czekoladę! To przysmak, który ze uwagi na swoje właściwości prozdrowotne zyskał uznanie nawet w kręgach medycznych. Dzięki ciemnej czekoladzie obniżysz ciśnienie w tętnicach, poprawisz przepływ krwi i zmniejszysz ryzyko zakrzepów.

Badacze Hull York Medical School uważają, ten ciemna czekolada podnosi poziom energii u pacjentów z zespołem chronicznego zmęczenia i redukuje dolegliwości bólowe. K

Korzystne właściwości gorzkiej czekolady związane są z podnoszeniem poziomu serotoniny, który u osób dotkniętych przewlekłym zmęczeniem jest niezwykle niski.

Czekolada nie tylko poprawi Ci nastrój i doda energii, ale również będzie doskonałym kompanem podczas wzmożonej pracy czy nauki.

Naukowcy z Uniwersytetu Północnej Arizony przeprowadzili eksperyment, w którym okazało się, że badani, którzy spożywali gorzką czekoladę o wysokiej zawartości kakao (60 proc.), stawali się w wyniku tego bardziej czujni i uważni.

z16921935IH,Czekolada

 

Dodaj komentarz